Sinema Severler İçin Derlenmiş En iyi 9 Film

Netflix & Chill kavramını hayatımıza sokan platformun geçtiğimiz sene bizlere sunduğu filmlerden IMDB puanı 7 ve üzerinde olanları sizler için derledik. İşte karşınızda en iyi 2018 Netflix filmleri!

9. Outlaw King – 7,0


Yönetmenlik koltuğunda David Mackenzie bulunan film, İskoç Kralı Robert Bruce’un İngilizlere karşı verdiği savaşı ve İskoç topraklarını bağımsızlaştırma mücadelesini konu alıyor. Mel Gibson’ın Braveheart filminden hatırladığımız bir karakter Robert Bruce.

8. The Night Comes for Us – 7,1


Netflix’in Endonezya yapımı filmi The Night Comes For Us, bolca vahşet içeren bir film. Vurdulu kırdılı, bol kanlı sahneleri seviyorsanız bu filmden çok keyif alırsınız diye düşünüyoruz. Pek sizin tarzınız değilse diğer filmlere öncelik verin bizce.


7. The Other Side of the Wind – 7,1


Orson Welles’in 6 yılını verip bitiremediği bir film olmuş The Other Side of the Wind. Kendisi vefat edeli 43 yıl olmuşken Netflix, Welles’in adını onurlandırarak bu filmi tamamlamaya ve yönetmen ismine Orson Welles’i yazmaya karar vermiş. 100 saatin üzerindeki çekimlerden bir kurgu ve montaj yaratarak 2018’de bu filmi yayımladılar.

6. Love Per Square Foot – 7,2


Hint yapımı bir romantik komedi filmi. Ev almaya parası yetmeyen Sanjay ve Karina adlı 2 karakterin bir mantık evliliğine girişmesini konu alıyor. Zaman geçirmelik eğlenceli bir romantik komedi arıyorsanız ve Hint sineması hoşunuza gidiyorsanız bir şans verin deriz.

5. Private Life – 7,2


Tamara Jenkins 10 yıl sonra yeniden bu filmle yönetmenlik koltuğuna oturdu. İlerleyen yaşlarına rağmen çocuk sahibi olmak isteyen bir çiftin hikâyesi anlatılıyor filmde. İşin ilginç yanı, Tamara Jenkins bu filmi kısırlık tedavisi gördükten sonra çekmiş.

4. To All the Boys I’ve Loved Before – 7,3


Tam bir gençlik filmi. Genç bir kızın gizli aşk mektupları ifşa oluyor ve aşk hayatı mahvoluyor. Bir diğer zaman geçirmelik Netflix filmi yani.

3. Sulla mia pelle (On My Skin) – 7,4


2018 Netflix filmleri arasında en iyilerinden biri. İtalyan yapımı film gerçek bir hikâyeyi konu alıyor. İtalya’nın Roma şehrinde ufak bir suç yüzünden gözaltına alınan genç Stefano Cucchi’nin gördüğü inanılmaz muamele ve oğullarının ölümüyle birlikte ailesinin yaşadıkları anlatılıyor.

2. The Ballad of Buster Scruggs – 7,4


Coen Biraderler’in mini dizi olarak duyurdukları ancak sonradan film olarak yayımlamaya karar verdikleri yapım. Film yapmışlar ama yine de 6 bölümden oluşan bir mini dizi gibi olmuş. 6 ayrı eski western zamanlarını konu alan hikâyeden oluşuyor. 6 ayrı başrol var, hepsi de birbirinden iyi: Tim Blake Nelson, James Franco, Liam Neeson, Tom Waits, Zoe Kazan, Brendan Gleeson.

1. Roma – 8,4


Ve sıra geldi bu senenin en iyi filmlerinden Roma’ya. Bir Alfonso Cuarón filmi. Baştan sona siyah beyaz görüntülerden oluşuyor film. 1970’lerde Mexico City’de bir ailenin hizmetçiliğini yapan Cleo isimli kadının hikâyesini konu alıyor. Gerçekleri en saf haliyle beyazperdeye taşıyan, hiçbir abartı unsuru taşımayan ve insanı derinden etkileyen bir yapım.

Mikail Avcı

Akmasa da damlar.

Bir Cevap Yazın